Заказы на доработку 1С (сервис удаленной работы)

Хранилище

База знаний
Неназначенных незавершенных заказов: 1
Бесплатные отчеты, обработки, конфигурации, внешние компоненты для 1С Статьи, описание работы, методики по работе с 1С

Здравствуйте, гость ( Вход | Зарегистрироваться )



> Налоговая не передает казначейству заключение о бюджетном возмещении: позиция суда          
Арсений Яценюк Подменю пользователя
сообщение 05.01.16, 0:50
Сообщение #1

Живет на форуме
***********
Группа: Пользователи
Сообщений: 10035
Спасибо сказали: 46 раз
Рейтинг: 0

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України (далі — Колегія суддів) у постанові від 02.12.2015 р. розглянула неотримання бюджетного відшкодування підприємством.

Суть справи полягає в тому, що ДПІ не подала казначейству висновок із зазначенням відповідної суми ПДВ, яка підлягає відшкодуванню з бюджету на користь товариства. При цьому податкове повідомлення із зазначенням підстав відмови в наданні бюджетного відшкодування товариству, як того вимагає п. 200.14 ПКУ, Податкова не надіслала. Крім того, під час документальної позапланової виїзної перевірки товариства порушень при відображенні в декларації з ПДВ за березень 2014 року бюджетного відшкодування з ПДВ контролери також не виявили.

Колегія суддів наголошує, що відшкодування ПДВ з держбюджету є виключними повноваженнями податкових органів й органів держказначейства. Відтак, суд не може підміняти державний орган і вирішувати питання про стягнення такої заборгованості.

Отже, вимога товариства про стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ не є правильним способом захисту його прав. Таким чином, висновки судів апеляційної та касаційної інстанцій про можливість задоволення вимог щодо стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ, зроблені цими судами із неправильним застосуванням норм матеріального права, що призвело до помилкового скасування рішення суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову в цій частині.

Водночас рішення суду першої інстанції про визнання протиправною бездіяльності ДПІ щодо неподання до органу ДКСУ висновку про суми відшкодування ПДВ має бути таким, яке б гарантувало дотримання й захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень із боку відповідача, забезпечувало його виконання й унеможливлювало необхідність наступних звернень до суду. Тому в цьому випадку правильним способом захисту порушеного права позивача є зобов’язання Податкової до виконання покладених на неї законом і підзаконними актами обов’язків стосовно надання органу казначейства висновку щодо суми, яка підлягає відшкодуванню з бюджету.

Зважаючи на викладене вище, Колегія суддів установила:

1) постанову апеляційного суду й ухвалу ВАСУ скасувати;

2) зобов’язати ДПІ скласти й подати казначейству висновок про суму ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню товариству, за березень 2014 року.



По материалам: [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]

Не нашли ответа на свой вопрос?
Зарегистрируйтесь и задайте новый вопрос.


Ответить Новая тема
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 01.11.24, 2:09
1С Предприятие 8.3, 1С Предприятие 8.2, 1С Предприятие 8.1, 1С Предприятие 8.0, 1С Предприятие 7.7, Литература 1С, Общие вопросы по администрированию 1С, Методическая поддержка 1С - всё в одном месте: на Украинском 1С форуме!