Заказы на доработку 1С (сервис удаленной работы)

Хранилище

База знаний
Неназначенных незавершенных заказов: 1
Бесплатные отчеты, обработки, конфигурации, внешние компоненты для 1С Статьи, описание работы, методики по работе с 1С

Здравствуйте, гость ( Вход | Зарегистрироваться )



> Подписание акта сверки является основанием для прерывания течения исковой давности          
Николай Азаров Подменю пользователя
сообщение 30.06.13, 23:50
Сообщение #1

Живет на форуме
***********
Группа: Пользователи
Сообщений: 5777
Спасибо сказали: 38 раз
Рейтинг: 0

[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]

Суд касаційної інстанції задовольнив позовні вимоги підприємства (орендодавця) про стягнення з іншого підприємства (орендаря) заборгованості з орендних платежів, яка виникла внаслідок неналежного виконання останнім договірних зобов’язань, а також передбачених частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України (ЦК) 3% річних та інфляційних втрат.

Факт порушення орендарем свого зобов’язання щодо сплати орендних платежів та наявність відповідної заборгованості, яка орендарем не спростована (доказів її оплати не надано), також підтвердився висновком судово-економічної експертизи.

Що ж до заявлених позовних вимог в частині стягнення з орендаря заборгованості з оплати наданих орендодавцем послуг за договорами про спільне використання технологічних мереж та про надання послуг з опалення орендованого приміщення, то за рішенням суду, яке грунтується, у т. ч. на висновку судово-економічної експертизи, підстав для їх задоволення немає через недоведеність факту існування цієї заборгованості.

Доводи ж орендаря про неправильне застосування судом апеляційної інстанції позовної давності до вимог про стягнення заборгованості з орендних платежів за період лютий – травень 2008 року Вищий господарський суд відхилив з огляду на таке.

Відповідно до частини 5 статті 261 ЦК за зобов’язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання.

Водночас частиною 1 статті 264 ЦК встановлено, що перебіг позовної давності переривається вчиненням особою дії, що свідчить про визнання нею свого боргу або іншого обов’язку. При цьому діями по визнанню боргу є дії боржника безпосередньо по відношенню до кредитора, які свідчать про наявність боргу, зокрема, підписання боржником акта звірки розрахунків, в якому визначена його заборгованість.

У матеріалах справи міститься складений сторонами акт звірки взаєморозрахунків за період з 01.01.2010 по 28.02.2011, який підписаний уповноваженими особами сторін та скріплений печатками останніх. І в цьому акті орендар погодився з наявністю у нього заборгованості.

Таким чином, підписання акта звірки є дією, яка свідчить про визнання відповідачем боргу, та є підставою для переривання перебігу позовної давності.

По материалам: [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]

Не нашли ответа на свой вопрос?
Зарегистрируйтесь и задайте новый вопрос.


Ответить Новая тема
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 26.06.25, 15:30
1С Предприятие 8.3, 1С Предприятие 8.2, 1С Предприятие 8.1, 1С Предприятие 8.0, 1С Предприятие 7.7, Литература 1С, Общие вопросы по администрированию 1С, Методическая поддержка 1С - всё в одном месте: на Украинском 1С форуме!