Заказы на доработку 1С (сервис удаленной работы)

Хранилище

База знаний
Неназначенных незавершенных заказов: 2
Бесплатные отчеты, обработки, конфигурации, внешние компоненты для 1С Статьи, описание работы, методики по работе с 1С

Здравствуйте, гость ( Вход | Зарегистрироваться )



> Застосування пільги з ПДВ для медичних товарів          
Деня Шмыгаль Подменю пользователя
сообщение 05.04.20, 23:50
Сообщение #1

Живет на форуме
***********
Группа: Пользователи
Сообщений: 8395
Спасибо сказали: 1 раз
Рейтинг: 0

Які зміни передбачені Законом № 540 в частині ПДВ?

Законом № 540 викладено в новій редакції п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ (який був внесений попередньо Законом України № 530-IX від 17 березня 2020 року). Зокрема, від оподаткування ПДВ звільняються:

• операції з ввезення на митну територію України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабміном.

• операції з постачання на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

Пільговий режим оподаткування ПДВ, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується на всіх етапах постачання товарів, включених до відповідного Переліку, встановленого КМУ, незалежно від дати їх виробництва та походження (вітчизняного виробництва чи ввезених на митну територію України), а також незалежно від кола суб’єктів, що здійснюють такі операції, їх статусу, як платників ПДВ, чи форми власності.

Чим визначено перелік товарів, які звільнені від оподаткування ПДВ відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?

Перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлено постановою КМУ від 20 березня 2020 року № 224.

Протягом якого періоду діє пільга з оподаткування ПДВ, встановлена пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ?

Норми пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ застосовуються до операцій, здійснених в період, починаючи з 17 березня 2020 року, і до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Чи поширюється звільнення від оподаткування ПДВ, встановлене пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, на операції з постачання товарів, ввезених на митну територію України до запровадження пільги?

Операції з постачання на митній території України після 17 березня 2020 року раніше ввезених товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ, звільняються від оподаткування незалежно від того, коли відбулося їх ввезення на митну територію України – до 17 березня 2020 року чи після такої дати.

Чи може бути поширена пільга з оподаткування ПДВ, встановлена пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, на операції з постачання товарів вітчизняного виробництва, які не імпортуються в Україну?

Пільга застосовується до постачання як товарів вітчизняного виробництва, так і тих, що ввезені на митну територію України.

Головний критерій застосування пільги з оподаткування – зазначення відповідного товару, який постачається, у Переліку, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 р. № 224.

Чи потрібно донараховувати податкові зобов’язання за правилами, встановленими пунктом 198.5 ПКУ при постачанні товарів, звільнених від оподаткування ПДВ згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ?

У разі здійснення звільнених від оподаткування ПДВ операцій відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, положення пункту 198.5 ПКУ та статті 199 розділу V «Податок на додану вартість» ПКУ не застосовуються, та податкові зобов’язання відповідно до вказаних пунктів не нараховуються.

Це означає, що платник податку, який здійснює постачання товарів, що підпадають під дію звільнення, не втрачає «вхідний» ПДВ лише через запровадження тимчасової норми.

Отже, такий платник зберігає право на визнання податкового кредиту на суми ПДВ, сплачені при імпорті товарів з Переліку, затвердженого постановою КМУ від 20.03.2020 р. № 224, при їх придбанні, або у складі товарів (робіт, послуг), які використані у виробництві зазначених товарів (для виробника).



По материалам: [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]

Не нашли ответа на свой вопрос?
Зарегистрируйтесь и задайте новый вопрос.


Ответить Новая тема
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 27.04.24, 4:26
1С Предприятие 8.3, 1С Предприятие 8.2, 1С Предприятие 8.1, 1С Предприятие 8.0, 1С Предприятие 7.7, Литература 1С, Общие вопросы по администрированию 1С, Методическая поддержка 1С - всё в одном месте: на Украинском 1С форуме!