Заказы на доработку 1С (сервис удаленной работы)

Хранилище

База знаний
Неназначенных незавершенных заказов: 3, свеженьких 1
Бесплатные отчеты, обработки, конфигурации, внешние компоненты для 1С Статьи, описание работы, методики по работе с 1С

Здравствуйте, гость ( Вход | Зарегистрироваться )> Як сплачувати ЄСВ під час карантину          
Деня Шмыгаль Подменю пользователя
сообщение 27.03.20, 0:50
Сообщение #1

Почти ветеран
******
Группа: Пользователи
Сообщений: 688
Спасибо сказали: 0 раз
Рейтинг: 0

У зв’язку з введенням карантину в Україні Законом № 533* передбачені деякі послаблення щодо сплати податків та ЄСВ. На жаль, не всі з цих преференцій стосуються роботодавців.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 р. № 533-IX.

Кого звільнили від сплати ЄСВ

Найбільше пощастило:

- підприємцям, зокрема платникам єдиного податку;

- особам, які провадять незалежну професійну діяльність;

- членам фермерських господарств.

Їх звільнили від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за березень та квітень 2020 року (новий п. 910 розд. VIII Закону про ЄСВ).

Увага! Таке звільнення стосується лише сум ЄСВ, які вони сплачують самі за себе! Ще один приємний «бонус» - цей період буде зараховано до пенсійного стажу таких осіб, як період, за який сплачено мінімальний страховий внесок. Хоча, вони можуть добровільно задекларувати та сплатити більшу суму ЄСВ за себе.

Послаблення для роботодавців

1. Всі роботодавці, зокрема і згадані вище особи, які мають найманих працівників, зобов’язані сплачувати ЄСВ із зарплати своїх працівників!

Їх звільнили лише від штрафних санкцій (новий п. 911.1. розд. VIII Закону про ЄСВ).

У періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року не застосовуються штрафні санкції згідно ст. 25 Закону про ЄСВ, за такі порушення:

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності з ЄСВ до податкових органів.

Також, протягом періодів з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року всім платникам ЄСВ не будуть нараховувати пеню, а автоматично нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню (п. 911.2 розд. VIII Закону про ЄСВ).

Тобто, якщо протягом вказаного періоду роботодавець несвоєчасно подає ЄСВ-звітність, несвоєчасно сплачує суму ЕСВ, чи при виплаті зарплатних доходів занизить суму ЄСВ, то штрафні санкції та пеню не будуть нараховувати.

Однак йому все одно доведеться сплатити належні суми ЄСВ.

На жаль, від адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств та організацій (ст. 1651 КпАП) за такі порушення, наразі, не звільнили. Хоча це і не логічно.

2. Крім того, роботодавців звільнили від більшості штрафних санкцій за порушення податкового законодавства (п. 521 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Податкова «амністія» поширюється на порушення, допущені протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року.

Якщо роботодавець затримує сплату ПДФО чи військового збору (або сплачує їх не у повному обсязі), то штрафних санкцій та пені не буде. Хоча від сплати таких зобов’язань він не звільняється.

Проте, у листі [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]НБУ нагадав банківським установам, що вимоги ч. 2 ст. 24 Закону про ЄСВ ніхто не відміняв.

Банки приймають від роботодавців платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які нараховується ЄСВ, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум ЄСВ або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум.

Тож перерахувати зарплату на картку працівників без сплати ЄСВ не вийде.Головний редактор журналу [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] – Микола ШПАКОВИЧПо материалам: [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]

Не нашли ответа на свой вопрос?
Зарегистрируйтесь и задайте новый вопрос.


Ответить Новая тема
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 08.04.20, 3:28
1С Предприятие 8.3, 1С Предприятие 8.2, 1С Предприятие 8.1, 1С Предприятие 8.0, 1С Предприятие 7.7, Литература 1С, Общие вопросы по администрированию 1С, Методическая поддержка 1С - всё в одном месте: на Украинском 1С форуме!