Заказы на доработку 1С (сервис удаленной работы)

Хранилище

База знаний
Неназначенных незавершенных заказов: 2
Бесплатные отчеты, обработки, конфигурации, внешние компоненты для 1С Статьи, описание работы, методики по работе с 1С

Здравствуйте, гость ( Вход | Зарегистрироваться )



> Окружний адмінсуд ухвалив ще одне рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку не на користь держави          
Володя Гройсман Подменю пользователя
сообщение 19.04.19, 23:50
Сообщение #1

Живет на форуме
***********
Группа: Пользователи
Сообщений: 20863
Спасибо сказали: 27 раз
Рейтинг: 0

Окружний адміністративний суд міста Києва 18 квітня ухвалив чергове рішення щодо процедури націоналізації ПриватБанку у справі № 826/13813/17, яким повністю задовільнив позов підконтрольної колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.

Зокрема, задоволені вимоги позивача у частині скасування рішення Національного банку від 13.12.2016 р. № 105, яким визначено перелік пов'язаних з ПриватБанком фізичних та юридичних осіб.

Саме це рішення Нацбанку є одним із основних у процесі виведення у грудні 2016 року неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участі держави. Нагадаємо, у ході цього процесу було проведено процедуру "bail-in", що полягає в обміні коштів пов'язаних із банком осіб на акції банку із подальшим продажем Міністерству фінансів України.

"Національний банк занепокоєний якістю та результатами розгляду судових справ в Україні, що можуть призвести до втрат коштів платників податків та ризиків для банківської та фінансової стабільності країни. Це може призвести до того, що у пов’язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку осіб з’являться підстави для стягнення з банку коштів, що були повернуті державою до капіталу банку у процесі його націоналізації. Рішення суду поки не набрало законної сили та, безумовно, найближчим часом буде оскаржене нами в апеляційному порядку", - зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Довідково:

1. Пов’язана особа (related party) – фізична особа, яка за своїм службовим статусом, родинними зв’язками або майновим станом пов’язана з діяльністю та управлінням банком і може одержати певні матеріальні переваги в процесі виконання банком своїх функцій.

Пов’язаними особами, зокрема, можуть бути: 1) керівники банку; 2) власники істотної участі в банку; 3) близькі родичі, чоловік, жінка, діти, батьки керівника або власника істотної участі в банку; 4) афілійовані особи банку, керівники та власники істотної участі в афілійованих особах, а також їх близькі родичі.

2. Причини входження держави до капіталу Приватбанку

Рішення щодо переходу ПАТ "Приватбанк" у власність держави та інші рішення, що супроводжували цей процес, були підготовлені, скоординовані та ухвалені на державному рівні задіяними державними органами у чіткій відповідності до статті 41.1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (хронологія ухвалення рішень – далі).

Це рішення дозволило захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. Зокрема, 3.2 млн пенсіонерів та 1.6 млн інших соціально незахищених верств населення. Усі вони зберегли повний доступ до своїх рахунків.

Це рішення допомогло уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності у країні.

Проблеми у банку накопичувалися багато років та посилилися у 2016 році. Основною їх причиною стала невиважена кредитна політика банку, що призвела до втрати банком капіталу.

Понад два роки Національний банк вів роботу із акціонером щодо розробки та виконання плану докапіталізації. Проте план виконано не було.

Акціонери надіслали лист до Кабінету Міністрів України з проханням про входження держави у капітал ПАТ "Приватбанк". Цим листом акціонери зобов’язались реструктуризувати кредити, надані банком юридичним особам, з урахуванням вимог Національного банку до 01 липня 2017 року, однак своїх зобов’язань так і не виконали.

Національний банк України, усвідомлюючи всі ці проблеми ПАТ "Приватбанк" та враховуючи важливість його як системного банку для здоров’я фінансового сектору та економіки країни загалом, відніс банк до категорії неплатоспроможних. Відтак регулятор звернувся до Уряду з пропозицією передати цей системно важливий банк у державну власність.

Кабінет Міністрів України на засіданні 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПАТ "Приватбанк". Відповідно до цього рішення 100% акцій банку належить державі в особі Міністерства фінансів.

3. Довідково: хронологія прийняття рішень про націоналізацію Приватбанку

16 грудня 2016 р.

Акціонери надіслали [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] з проханням про входження держави у капітал ПАТ "Приватбанк".

18 грудня 2016 р.

Рада національної безпеки і оборони України ухвалює [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки України в економічній сфері та захисту інтересів вкладників.

Кабінет Міністрів України [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] про перехід ПАТ "Приватбанк" у стовідсоткову власність держави та [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] відповідне рішення.

19 грудня 2016 р.

Президент України підписує [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 грудня 2016 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки України в економічній сфері та захисту інтересів вкладників".

Спільна [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] Міністерства фінансів України та Національного банку України щодо ухвалення державою рішення про входження до капіталу ПАТ "Приватбанк".

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] про запровадження процедури виведення з ринку ПАТ "Приватбанк".

21 грудня 2016 р.

Міністерство фінансів України [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] про підписання договору з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб про продаж 100% акцій ПАТ "Приватбанк".

23 грудня 2016 р.

Реалізовано план врегулювання ПАТ "Приватбанк": з 22.12.2016 року [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] у ПАТ "Приватбанк" та відкликано повноваження, делеговані уповноваженим особам Фонду на тимчасову адміністрацію у ПАТ "Приватбанк".



По материалам: [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]

Не нашли ответа на свой вопрос?
Зарегистрируйтесь и задайте новый вопрос.


Ответить Новая тема
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 27.04.24, 5:19
1С Предприятие 8.3, 1С Предприятие 8.2, 1С Предприятие 8.1, 1С Предприятие 8.0, 1С Предприятие 7.7, Литература 1С, Общие вопросы по администрированию 1С, Методическая поддержка 1С - всё в одном месте: на Украинском 1С форуме!