«Результати аналізу угод на міжбанківському валютному ринку, на основі яких розраховувались значення офіційного курсу протягом останніх двох місяців, та офіційно встановленого курсу валют, свідчать про суттєве (більше 1,5%) відхилення між офіційним курсом валют та фактичними курсами, за якими здійснювалась купівля-продаж валюти», - говориться необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылкина адресу Нацбанку.
В зв’язку з необхідністю отримувати інформацію про реальний ринковий курс, НАБУ звернулась до банків-членів Асоціації, з проханням вчасно надавати інформацію в Систему підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку, та уникати викривлення інформації шляхом укладання угод з комісіями або через інші валюти.
Про необхідність таких дій у своїй телеграмі №19-102/42304 на адресу комерційних банків зазначив і Національний банк України.
Крім того, регулятор нагадав, що відповідно до умов Меморандуму з МВФ був змінений порядок встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют. Наразі він встановлюється кожного робочого дня після 12:00, але не пізніше 13:00, як середньозважений курс продавців і покупців, що склався цього ж дня за даними Системи підтвердження угод.
За даними регулятора, проведений аналіз міжбанківського валютного ринку свідчить, що протягом дня банки укладають більшість угод з купівлі/продажу іноземної валюти з 14:00 до 17:00. Це означає, що на момент встановлення Національним банком України офіційного курсу, ці угоди не включаються у розрахунок офіційного курсу, який повинен відображати реальні ринкові котирування.
Нагадаємо, що НАБУ раніше зверталась до Нацбанку з проханням розглянути можливість публікувати значення офіційного курсу після завершення поточного дня, але його розрахунок проводити відповідно до вимог МВФ. Відповідно до нормативних актів регулятора з 4 квітня 2014 року офіційний курс гривні діє з часу його встановлення.
«Технічна зміна курсу в системах банків протягом дня, фіксація часу встановлення нового курсу та визначення часу операції, є проблемними моментами з точки зору практичного застосування та доцільності. Крім того, значна частка операцій, що здійснюється банками, має тривалий час завершення: узгодження та контроль – ранком, завершення процесінгу (ввод в систему та здійснення бухгалтерських проводок) – в кінці робочого дня», — підкреслювала НАБУ.
По материалам: необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки