Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Квалификация судом факта отсутствия записи в КУРО при фактическом оприходовании наличности в кассу
Украинский 1С форум: всё про 1С 8.3, 1С 8.2, 1С 8.1, 1С 8.0, 1С 7.7 > Новости > Бухгалтерский учет, налоги, последние изменения законодательства
Николай Азаров
необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки

Нездійснення запису підприємством в КОРО на підставі фіскального звітного чеку (Z-звіту) щодо руху готівки у день її одержання при фактичному оприбуткуванні суми готівки шляхом оформлення прибуткових касових ордерів, проведення готівкових коштів через РРО, не можна кваліфікувати як неоприбуткування готівки в касу. Таку позицію судів попередніх інстанцій підтримав і ВАСУ.

У зв’язку з цим висновок податкового органу про порушення суб’єктом господарювання абзацу 3 пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в України, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 №637, визнано таким, що не відповідає дійсним обставинам справи.

Нагадаємо, що відповідно до вищевказаної норми уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання) та в повній сумі оприбутковуватися. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Використання КОРО зареєстрованої на РРО, передбачає у тому числі щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

По факту нездійснення запису в КОРО на підставі Z-звіту руху готівки за певний день (01.09.2009) судами встановлено, що касир підприємства не встигла його зробити у день проведення податковим органом перевірки, оскільки перебувала у стресовому стані у зв’язку зі смертю родички. Але все одно всі надходження готівки підприємства за 01.09.2009 відображалися у касовій книзі, були оформлені прибуткові касові ордера. Тобто на момент перевірки сума готівки за день була оприбуткована підприємством. Приймання готівки в касу установи проводилось за прибутковими касовими ордерами, копії яких знаходяться в матеріалах справи.

Тому суд дійшов висновку, що виявлене податківцями порушення за своїм змістом є порушенням порядку ведення книги обліку розрахункових операцій, за яке відповідно до чинного законодавства застосовується фінансова санкція в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), а не у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми, як нарахував податковий орган відповідно до пункту 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12.06.1995 №436/95.

По материалам: необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки
Океан
Прочитала "Ухвала ВАСУ від 01.11.2012 №К-26741/10 " У нас на предприятии такая же ситуация нам сейчас выставили в пятикратном размере штраф ,а не 340 грн/20 не облагаемых/ Позвонили юристу но ответ был не утешительный почему то он ответил что в декабре 2012 было все это перечеркнуто новым постановлением . Мы сейчас подаем в ВАСУ документы на предыдущее решение , отменить в пятикратном применении штрафа. Что нам ждать, пересмотрят или нет ? Просто эта статья дала надежду нам, а юрист сказал что все это пустое.
logist
Цитата(Николай Азаров @ 31.05.13, 1:50) необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки
У нас на предприятии такая же ситуация

Цитата(Николай Азаров @ 31.05.13, 1:50) необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки
встановлено, що касир підприємства не встигла його зробити у день проведення податковим органом перевірки, оскільки перебувала у стресовому стані у зв’язку зі смертю родички.

Точно такая же, или все таки другая?
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.