Хто подає?
ФОП-єдинники 1-3 групи, які протягом року отримували дохід від здійснення підприємницької діяльності, та не перевищили обсяги доходу, подають до контролюючих органів податкову декларацію платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця (далі – Декларація) за місцем податкової адреси (необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки).
Форма декларації затверджена необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки.
Зазначимо, що ФОП-єдинники 3 групи поділяються між собою на тих, хто є платниками ПДВ, і на тих, хто не є платниками ПДВ.
ФОП-єдинники 1-2 групи, а також 3 групи, які не є платниками ПДВ заповнюють і подають Декларацію на підставі Книги обліку доходів. А ФОП-єдинники 3 групи, які є платниками ПДВ роблять це на підставі Книги обліку доходів і витрат.
Коли подавати?
Строк подання Декларації для кожної з груп різний. Більш детально про строки та звітний період наведемо у таблиці.
Група | Граничний строк подання | Звітний період |
1-2 група | Протягом 60 к.д. після закінчення звітного року, до 01.03.2019 р. | Рік |
3 група | Протягом 40 к.д. після закінчення звітного кварталу, до 09.02.2019р. (включно). Враховуючи те, що граничний строк подання припадає на 09.02.2019р. (вихідний день), строк подання переноситься до 11.02.2019р. | Квартал |
У який спосіб подавати декларацію?
Декларація подається за вибором платника податків (необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки), зокрема:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронному форматі з дотриманням вимог законів про електронний документообіг.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації.
За неподання або несвоєчасне подання Декларації передбачено застосування штрафних санкцій у розмірі 170 грн, за кожен факт неподання. При повторному порушенні сума штрафної санкції буде становити 1020 грн. (необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки).
По материалам: необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки