Заказы на доработку 1С (сервис удаленной работы)

Хранилище

База знаний
Неназначенных незавершенных заказов: 2
Бесплатные отчеты, обработки, конфигурации, внешние компоненты для 1С Статьи, описание работы, методики по работе с 1С

Здравствуйте, гость ( Вход | Зарегистрироваться )



> Індексація зарплати: обираємо «базовий» місяць правильно          
Володя Гройсман Подменю пользователя
сообщение 21.09.17, 23:50
Сообщение #1

Живет на форуме
***********
Группа: Пользователи
Сообщений: 20863
Спасибо сказали: 27 раз
Рейтинг: 0

[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки] Автор : Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці, buhgalter911@mail.ua З чого розпочинається зарплатна індексація? Передусім потрібно правильно визначити «базовий» місяць. Про особливості його вибору і розповімо в цій статті. Щоб без помилок проіндексувати зарплату, насамперед потрібно правильно визначити «базовий» місяць — свого роду «точку відліку», від якої відштовхуються для обчислення коефіцієнтів індексації. Тому давайте згадаємо основні правила, передбачені [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]*, які допоможуть правильно визначитися з «базовим» місяцем.

* [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки].

Правило 1 У місяці підвищення посадового окладу (тарифної ставки) індекс споживчих цін (ІСЦ) приймають за 1 або 100 %. Для подальшої індексації ІСЦ обчислюють наростаючим підсумком з місяця, наступного за місяцем такого підвищення ([необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]).

Правило 2 У разі збільшення зарплати тільки за рахунок постійної надбавки, доплати, премії тощо без підвищення окладу суму індексації не потрібно зменшувати на розмір такого підвищення зарплати ([необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]).

Правило 3 Для новоприйнятих, переведених працівників і працівників, що вийшли з відпустки для догляду за дитиною до 3 (6) років, обчислення ІСЦ для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу) за посадою, яку займає працівник ([необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]).

Який же висновок виходить із цих основних трьох правил визначення «базового» місяця? Головний висновок: практично в усіх випадках «базовим» місяцем вважається місяць підвищенняпосадового окладу. І розрахунок ІСЦ проводять не індивідуально для кожного працівника залежно від прийому його на роботу і зростання його доплат і надбавок, а з моменту останнього перегляду тарифної ставки (окладу) — за посадою, яку займає працівник ([необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]).

Ну а далі — ситуації.

Класика жанру — підвищення окладу

Отже, точкою відліку для обчислення ІСЦ з метою проведення індексації є місяць підвищення посадового окладу (тарифної ставки). Цього місяця значення ІСЦ приймають за 1 або 100 %, а приріст ІСЦ розраховують з місяця, наступного за «базовим». При цьому нарахування індексації проводиться в місяці, наступному за місяцем, у якому був офіційно опублікований індекс інфляції ([необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]).

Це означає, що місяць підвищення окладу (ставки) завжди є «базовим» з метою індексації зарплати.

Проте коли настане право на індексацію зарплати, а також яким буде коефіцієнт поточної індексації, залежить від розміру приросту ІСЦ. Приклад 1. Працівникові в січні 2017 року підвищили посадовий оклад (3200 грн.). Інших доплат і надбавок немає.

Січень 2017 року є місяцем підвищення посадового окладу, так званим базовим. Причому незалежно від суми підвищення окладу. Сам факт підвищення посадового окладу буде підставою для зміни старого «базового» місяця на новий — січень 2017 року. Обчислення ІСЦ для поточної індексації здійснюватимуть з лютого — місяця, наступного за місяцем підвищення окладу.

Право на індексацію зарплати для «базового» січня 2017 року вперше настало в червні 2017 року. Коефіцієнт індексації склав 3,7 % (1,01 лютий х 1,018 березень х 1,009 квітень х 100 - 100), сума індексації — 62,31 грн. (1684 грн. х 3,7 %).

На цей же коефіцієнт індексують зарплату і в липні, і в серпні 2017 року. У вересні — на коефіцієнт 6,9 %. Установлена постійна надбавка/доплата

Збільшення зарплати працівника за рахунок установлення або підвищення інших постійних зарплатних складових (надбавок, доплат, премій тощо) без збільшення посадового окладу (тарифної ставки) не впливає на зміну «базового» місяця. [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]...



Інші матеріали із "Бухгалтер911", 2017, № 38:
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]
[необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]



Передплатити [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]



По материалам: [необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки]

Не нашли ответа на свой вопрос?
Зарегистрируйтесь и задайте новый вопрос.


Ответить Новая тема
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 

RSS Текстовая версия Сейчас: 24.04.24, 16:43
1С Предприятие 8.3, 1С Предприятие 8.2, 1С Предприятие 8.1, 1С Предприятие 8.0, 1С Предприятие 7.7, Литература 1С, Общие вопросы по администрированию 1С, Методическая поддержка 1С - всё в одном месте: на Украинском 1С форуме!