Складна ситуація, що виникла у зв’язку із пандемією COVID-19 і запровадженням карантинних заходів ставить перед бізнесом складні виклики, які в першу чергу пов’язані з нарахуванням та сплатою податків.

У зв’язку з цим виникла необхідність відтермінування окремих положень Закону № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», визначення чітких та зрозумілих правил оподаткування контрольованих іноземних компаній, уточнення «ділової мети», надання платникам податків достатнього часу для забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування відповідних об'єктів оподаткування, зменшення розміру штрафів за окремі незначні податкові правопорушення та інші пропозиції.

З цією метою Данило Гетманцев, Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики зареєстрував проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування" (реєстр. необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки).

Законопроектом пропонується:

  • уточнити обставини при яких контрольовані операції не мають ділової мети, при цьому обов’язок доведення таких обставин покладається на контролюючий орган;
  • визначити види коригувань у зв’язку із проведенням операцій з нерезидентами, що не мають ділової мети як по контрольованих так і по неконтрольованих операціях. У разі проведення таких коригувань інші коригування передбачені розділом ІІІ ПКУ не здійснюються.
  • запровадити перехідні положення щодо оподаткування нерезидентів, через їх постійні представництва;
  • уточнити норми по «тонкій» капіталізації;
  • відстрочити оподаткування контрольованих іноземних компаній з 2022 року, тощо.


По материалам: необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки