ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.11.2018 р. № 5048/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.

Особливості застосування електронних платіжних засобів та порядок здійснення операцій з їх використанням визначено необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки, відповідно до необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки якої користувачем електронного платіжного засобу може бути юридична або фізична особа. Емітент має право надавати фізичним особам, які не здійснюють підприємницької діяльності, особисті електронні платіжні засоби, а суб'єктам господарювання - корпоративні електронні платіжні засоби.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки, згідно з необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки якого об'єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку визначено необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки, зокрема дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки) (необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки).

При цьому додаткові блага - це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов'язаний з виконанням обов'язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки) (необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки).

Враховуючи викладене, у разі якщо оплата вартості проживання, проїзду фізичних осіб (працівників) під час відрядження здійснюється одною фізичною особою (працівником) від імені та за рахунок юридичної особи (роботодавця) з використанням корпоративної платіжної картки, то сума понесених витрат не вважається додатковим благом працівників, оскільки під час відрядження ними виконуються обов'язки трудового найму.

Водночас додаткове благо надається виключно податковим агентом, поняття якого наведено у необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки, фізичній особі.

Крім того, порядок оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк, визначено необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки, відповідно до якого необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки, подається за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, у терміни, встановлені необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки та необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки, після завершення відрядження.

Зауважуємо, що регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, який затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки).

Згідно з необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.



По материалам: необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки