Національний банк України продовжив лібералізацію валютного регулювання на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку, позитивних новин про успішне завершення третього перегляду програми співпраці з Міжнародним валютним фондом та за помірних інфляційних ризиків.

Як і раніше, регулятор фокусується насамперед на усуненні перепон для зовнішньоторговельних операцій та притоку прямих іноземних інвестицій, пояснила Голова Національного банку Валерія Гонтарева необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки.

  • По-перше, Національний банк дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих не лише за 2014-2015 рр., як це було досі, а й за 2016 рік, і спростив механізм для здійснення таких виплат. Одна особа (емітент, депозитарна установа або іноземний інвестор) зможе протягом одного місяця репатріювати дивіденди за ці роки у загальній сумі до 5 млн. дол. США.
З моменту надання НБУ дозволу на репатріацію дивідендів, нарахованих за 2014-2015 рр., бізнес сплатив за кордон дивідендів на 1 млрд. дол. США. При цьому купівля компаніями валюти на ці цілі була розподілена рівномірно у часі, тому не мала суттєвого впливу на динаміку обмінного курсу.

  • По-друге, Національний банк дозволив банкам достроково погашати кредити перед банками-нерезидентами з рейтингом не нижче “А3”/“А-”, підтвердженим в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній - Fitch Ratings та/або Standard&Poor’s, та/або Moody’s. Також банки зможуть достроково погашати заборгованість за кредитами, що були надані іноземними кредиторами за рахунок коштів, отриманих від розміщення боргових цінних паперів за межами України.
  • По-третє, Національний банк збільшив з 1 до 5 млн. дол. США максимальний розмір передоплати за імпортними контрактами, що не вимагає використання акредитивної форми розрахунків (з підтвердженням першокласного банку). Як свідчить досвід збільшення цього ліміту з 0,5 до 1 млн. дол. США у вересні минулого року, це не матиме значного впливу на обсяг таких платежів.
"Ці кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні і полегшенню діяльності підприємств-експортерів, які здійснюють імпорт для виробництва продукції, що згодом продається за кордон. Водночас жодний з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку", - запевнила Голова НБУ Валерія Гонтарева.

Відповідні зміни затверджено необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки. Вони набувають чинності з 14 квітня 2017 року.



По материалам: необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки