Скасування спеціального режиму оподаткування в редакції, яка діяла до 1 січня 2016 року, матиме негативний наслідок як для сільгоспвиробників, так і для держави. Це призведе до зменшення доходів виробників і, як наслідок, до зниження інвестицій в одну з провідних галузей економіки України — сільське господарство.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» передбачив особливості застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, які набули чинності 1 січня 2016 року та обмежуються 1 січня 2017 року, що призвели до значного ускладнення адміністрування цього податку.

Неможливо чітко розподілити податковий кредит між трьома напрямами сільськогосподарського виробництва (операціями із зерновими і технічними культурами, з продукцією тваринництва та іншими). Зазначений спецрежим для аграріїв необхідно зберегти в редакції, яка діяла до 1 січня 2016 року, бо це єдиний державний механізм, який був покликаний допомагати підприємствам.

Вважаємо, є доцільним збереження спрощеної системи оподаткування обліку та звітності — це 4 група платників єдиного податку для сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського виробництва дорівнює або перевищує 75 %.

У нас послідовна позиція, яку ми відстоюємо вже протягом року, і сподіваємося, що уряд дослухається до нас: ми вимагаємо раз і назавжди прийняти ліберальний Податковий кодекс, яким у першу чергу буде передбачена дерегуляція, знижені податкові ставки, і тоді не треба буде робити виключення для різних галузей економіки.

Сьогодні з чинним Податковим кодексом не розвивається не лише сільське господарство. Цей кодекс не відповідає сучасним вимогам українського бізнесу, і підприємці намагаються перевести свій бізнес в інші країни.

Якщо держава так буде ставитися до своїх платників податків, то через декілька років українського бізнесу просто не буде.

Ми як найбільша бізнес-спільнота України пропонуємо уряду дослухатися до нас — до кінця 2016 року вистачає часу, щоб розробити та прийняти нове законодавство, направлене на розвиток української економіки. Уже є певні розробки, просто потрібно сісти за стіл переговорів та все вирішити.


По материалам: необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки