Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Форма налоговой декларации по налогу на доходы физических лиц
Украинский 1С форум: всё про 1С 8.3, 1С 8.2, 1С 8.1, 1С 8.0, 1С 7.7 > Уголок бухгалтера > Бухгалтерский учет, налоги, последние изменения законодательства
logist
Декларацию должны ежемесячно подавать налоговые агенты. Ими в соответствии с Налоговым кодексом являются юридические лица (их филиалы, отделения, другие отдельные подразделения), самозанятые лица, представительства нерезидента - юридического лица, которые обязаны насчитывать, удерживать и платить налог в бюджет от имени и за счет физического лица.

В декларации необходимо будет указывать общие суммы доходов, начисленные (выплаченные, предоставленные) в интересах плательщиков налога на доходы физических лиц, общие суммы налога, которые удержаны из данных доходов, и объемы налога, перечисленного в бюджет.

Внедрение такой декларации позволит сравнивать суммы начисленного налога с фактически оплаченным. Кроме того, декларация, по прогнозам разработчиков, будет способствовать контролю за своевременной выплатой заработной платы наемным работникам и будет помогать отслеживать недобросовестных работодателей, поскольку все налоги и сборы должны быть оплачены при выплате заработной платы.

Бланки отчета и дополнений (в формате doc) - необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки

Приказ о утверждении формы на данный момент не вступил в действие!
OldWildMen
Цитата(logist @ 02.02.11, 16:09) необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки
Приказ о утверждении формы на данный момент не вступил в действие!


Не те формы.
Версия opz 1.29.6 показывает другие формы, но у них там тоже какая-то проблема с рядками 14 и 15.
logist
ДПА в г. Хмельницкий радостно сказала что сей отчет надо сдавать уже начиная с отчета за январь 11 г. (т.е. до 20 февраля).
"...даже несмотря на отсутствие официальной регистрации и опубликования. Это и так все должны знать!".
logist
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Н А К А З

31.01.2011 N 58

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 лютого 2011 р.
за N 165/18903


Про затвердження форми
Податкової декларації з податку
на доходи фізичних осіб


Відповідно до підпункту "д" пункту 176.2 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України ( 2755-17 ) та статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ) Н А К А З У Ю:

1. Затвердити форму Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб (далі - декларація), що додається ( za165-11 ).

2. Департаменту оподаткування фізичних осіб (Дусяк С.П.) у встановленому порядку:

2.1 подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації;

2.2 забезпечити оприлюднення цього наказу;

2.3 забезпечити у п'ятиденний строк від дня реєстрації наказу у Міністерстві юстиції України надання Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування (Лаба М.С.) алгоритмів контролю для приймання та автоматизованої обробки декларації.

3. Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення процесів оподаткування (Лаба М.С.), Управлінню реєстрації та обліку платників податків (Калєніченко Н.Г.) доопрацювати програмне забезпечення з приймання та обробки податкової звітності платників податків у частині обробки даних декларації у порядку та терміни, визначені для створення інформаційних систем.

4. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на виконуючого обов'язки першого заступника Голови Лекаря С.І.

Голова Комісії з проведення
реорганізації ДПА,
Голова Державної податкової
служби України В.Ю.Захарченко

необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки

Вступил в действие 18 лютого 2011 р.
logist
ВНИМАНИЕ!!! Новые формы отчета и додатка (в формате .doc) - необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки
Pepe
данный отчет реализован авансом в податковий звитности (ОПЗ) релиз 29.6. Для использования отчета необходимо его включить в "довідники - довідник документів". Находим 5 группу (інші платежі), в ней ищем и отмечаем документ 05010.
logist
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.02.11 № 4486/7/17-0217


Державні податкові адміністрації
в Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києві та Севастополі



Про подання Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб



Державною податковою адміністрацією України, з метою реалізації норм пп.”д” п.176.1 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI. розроблено Податкову декларацію податку на доходи фізичних осіб (далі-Декларація). Платники податку могли ознайомитися з формою Декларації на офіційному веб–сайті ДПА України з 26.01.20110 року. Форма Декларації затверджена наказом ДПА України від 31.01.2011 року № 58, що зареєстрований в Міністерстві юстиції від 09.02.2011 року № 165/11903.

На даний час, станом на 17.02.2011 року, офіційно наказ не оприлюднений, тому не є чинним.

У відповідності до п. 46.6 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган державної податкової служби, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності з податкового періоду, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.

Враховуючи вищевикладене, необхідно вжити організаційні заходи роз’яснювальної роботи з платниками податків та забезпечити подання податковими агентами Декларації за січень не пізніше терміну, встановленому для подання декларації за лютий.

Заступник Голови Комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
в.о. першого заступника Голови
ДПА України

С.І. Лекарь
logist
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.02.2011 р. № 4485/7/17-0217


Державні податкові адміністрації
в Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києві та Севастополі



Про заповнення Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб



Державна податкова служба України, керуючись ст.ст.2 та 8 Закону України від 04.12.90 № 509 „Про державну податкову службу в Україні”, надсилає для керівництва в роботі методичні рекомендації для подготовки платникам податків податкових консультацій з питань заповнення та подання податковими агентами Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб (далі Декларація), що передбачено пп.”д” п.176.1 ст. 176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.

1.1. Декларація подається до податкового органу на бланку встановленої форми, яка затверджена наказом ДПА України від 31.01.2011 року № 58, що зареєстрований в Міністерстві юстиції від 09.02.2011 року № 165/11903.

1.2. Заповнення та подання Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб поширюється на юридичних осіб (їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи), самозайнятих осіб, представництва нерезидентів, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що нараховуються (виплачуються) такій особі, та є податковими агентами відповідно до пп.14.1.180. п.14.1. статті 14 Кодексу.

1.3. Подання податковими агентами Декларації за період, у який здійснювалась ліквідація (припинення діяльності) податкового агента, проводиться до оформлення його ліквідації (припинення діяльності).

1.4. У Декларації зазначаються усі передбачені в ній показники. У кожний рядок та відповідні її графи проставляється лише один показник. У разі відсутності будь-яких показників, передбачених Декларацією, у цьому рядку проставляється прочерк.

1.5. Декларація заповнюється чорнилом, синьою або чорною пастою кулькових ручок, за допомогою друкарських машинок, принтерів, засобів механізації або інших засобів, які забезпечують збереження записів протягом установленого терміну зберігання звітності. Заповнення олівцем не дозволяється.

У Декларації не повинно бути підчисток, помарок, малопомітних виправлень, дописок і закреслень (крім передбачених формою декларації), тексту або цифр, які неможливо прочитати внаслідок пошкодження аркушів, їх потертості, залиття чорнилом чи внаслідок інших причин.

Орган державної податкової служби не приймає до розгляду Декларацію, що не відповідає зазначеним вище вимогам або:
містить текст або цифри, які неможливо прочитати внаслідок пошкодження аркушів, їх потертості, залиття чорнилом чи внаслідок інших причин;
не підтверджена підписами керівника підприємства та головного бухгалтера та не завірена печаткою платника податку, підписом самозайнятої особи .

2. Щодо подання Декларації

2.1. Декларації подається окремо за кожний місяць (податковий період) протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.
Окрема Декларація за календарний рік не подається.
У разі нарахування доходу, його відображення у графі 01 є обов'язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.
У разі відсутності нарахування доходів Декларація подається без відображення показників.
Якщо останній день терміну подання Декларації припадає на вихідний чи святковий день, то останнім днем терміну вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
Якщо до закінчення терміну подання Декларації податковий агент виявляє помилки в раніше поданій за поточний звітний період Декларації, він зобов'язаний подати нову Декларацію. При цьому штрафні санкції та адміністративні штрафи не застосовуються, а раніше подана Декларація скасовується.

2.2. Декларація подається до ОДПС за місцем реєстрації податкового агента, уповноваженого - юридичної особи або її відокремлених підрозділів, які уповноважені нараховувати та перераховувати податок на доходи фізичних осіб.

2.2.1. На непошкодженому паперовому носії формату А4 Декларація заповнюється машинописним текстом чи друкованими літерами без замазок, закреслень, виправлень і уточнень. Якщо в інформаційному рядку є незаповнені поля, вони заповнюються прочерками. Подання ксерокопії Декларації не дозволяється.

2.2.2. Декларація може бути надана ОДПС за добровільним рішенням податкового агента в електронній формі за умови дотримання чинного законодавства, що регулює ці питання.

2.2.3. Декларація готується у двох примірниках. Один примірник подається до ОДПС. Другий - з підписом особи, відповідальної за приймання Декларації, штампом, отриманим при обов'язковій реєстрації Декларації в органі державної податкової служби, - повертається податковому агенту.

3. Щодо заповнення Декларації

3.1. Реквізити Декларації, що заповнюються:

3.1.1. У рядку „1” відмічається відповідна клітинка "Звітна", "Звітна за не уповноважений відокремлений підрозділ" або "Уточнююча", "Уточнююча за не уповноважений відокремлений підрозділ", "Звітна нова”, „Звітна нова за не уповноважений відокремлений підрозділ" залежно від того, яка Декларація подається. За наявності більше ніж одної відмітки Декларація вважається неправильно заповненою. У разі відмітки „Уточнююча” або „Уточнююча за неуповноважений відокремлений підрозділ” рядки 1-8 Декларації не заповнюються.

3.1.2. У рядку „2” вказується номер місяця та звітний рік або з відміткою „Звітний (податковий) період, що уточнюється”.

3.1.3. У рядку „3” вказується повна назва податкового агента юридичної особи, самозайнятої особи та фізичної особи, що здійснюють незалежну діяльність та відмічається відповідна клітинка "Юридична особа" або "Cамозайнята особа ".

3.1.4. У рядку „4” вказується код платника податку за ЄДРПОУ[1] юридичної особи - податкового агента, який подає Декларацію. Заповнення клітинок проводиться зліва направо (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8).
Вказується десятирозрядний реєстраційний номер облікової картки платника податку [2] - самозайнятої особи - податкового агента або осіб, що здійснюють незалежну діяльність (у т.ч. нотаріуси, адвокати), який подає Декларацію, та/ або серію та номер паспорта (для самозайнятих осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку та повідомили про це відповідний орган ДПС. І мають відмітку у паспорті). Заповнення клітинок проводиться зліва направо.

3.1.5. У рядку „5” вказується місцезнаходження податкового агента, електронна адреса, поштовий індекс, міжміській код, телефон, факс.

3.1.6. У рядку „6” вказується місцезнаходження неуповноваженого відокремленого підрозділу за який подається Декларація та поштовий індекс, міжміській код, телефон, факс, електронна адреса юридичної особи, що подає Декларацію за такий не уповноважений підрозділ.

3.1.7. У рядку „7” вказується дата виплати доходу за звітний період з врахуванням норм Закону України від 23.09.2010 №2559-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати” (дата виплати заробітної плати за другу половину місяця).
При неодноразовій виплаті доходів у звітному місяці сплата податку здійснюється з дотриманням вимог пп. 168.1.2 п.168. ст.168 Кодексу.

3.1.8. У рядку „8” вказується назва та код за ЄДРПОУ органу державної податкової служби, куди подається Декларація.

3.1.9. У рядку „9” вказується загальна кількість поданих окремих Декларацій за неуповноважені відокремлені підрозділи (відділення). Заповнення клітинок проводиться зліва направо (доповнюється зліва нулями до трьох цифр, якщо значущих цифр менше 4).

3.1.10. У рядку „10” вказується кількість осіб, що працювало за штатом (крім тих, хто знаходиться у відпустці по догляду за дитиною) та кількість осіб, що працювало за цивільно – правовими договорами. Заповнення клітинок проводиться зліва направо (доповнюється зліва нулями ).

4. Блок „Показники”:

У графі „3” вказуються суми у гривнях та окремо через кому вказуються копійки.
Показники заповнюються без врахування доходів та податків нарахованих (перерахованих) працівникам неуповноважених відокремлених підрозділів (відділень).

У рядку „01” вказується загальна сума доходів за звітний період, які нараховані на користь фізичних осіб (крім доходів, що не підлягають оподаткуванню, не включаються ознаки доходів по яких податок не утримується згідно законодавства);

У рядку „02” вказується загальна сума доходів за звітний період, яка виплачена (надана) (за мінусом внесків та податків) на користь фізичних осіб, у тому числі за попередні періоди (крім доходів, що не підлягають оподаткуванню, не включаються ознаки доходів по яких податок на доходи фізичних осіб не утримується згідно законодавства).

У рядку „03” вказується загальна сума нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб за звітний період, яка утримана з доходів за звітній період.

У рядку „04” вказується загальна сума фактично перерахованого у звітному періоді до бюджету податку на доходи фізичних осіб, у тому числі за попередні періоді.

У рядку „05” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована у попередніх податкових періодах але перерахована у поточному звітному періоді.

У рядку „06” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована (утримана) з доходів у звітному (податковому) періоді, але не перерахована до бюджету у зв’язку з невиплатою (ненаданням) доходів повністю або частково по терміну, визначеному у рядку 7 Декларації. У разі повної виплаті доходів та перерахованому податку за звітний місяць (рядки 14 та 06 = 0).

У рядку „07” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає до сплати за звітній період (р.03 + р.05- р.06);

У рядку „08” вказується сума утриманого податку до сплати за всі свої відокремлені підрозділи, які не уповноважені нараховувати та перераховувати податок на доходи фізичних осіб.

5. Блок „Показники розрахунків податкових зобов’язань ”

У разі подання Декларації з відміткою „Уточнююча”, „Уточнююча за не уповноважений відокремлений підрозділ” рядки з 01- 08 не заповнюються.

У рядку „09” вказується сума до сплати податку на доходи фізичних осіб за даними раніше поданої Декларації, що уточнюється (показник р.07, що уточнюється, або сума рядків 01 додатків до податкової декларації).

У рядку „10” вказується уточнююча сума податкових зобов’язань за звітний (податковий) період, в якому виявлена помилка або сума рядків 02 додатків до податкової декларації.

У рядку „11.1” вказується сума недоплати (заниження податкового зобов’язання), яка збільшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки (помилок) (р. 10 – р.09), якщо р.10> р.09 або сума рядків 03.1 додатків до податкової декларації.

У рядку „11.2” вказується сума недоплати (заниження податкового зобов’язання), яка зменшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки (помилок) (р. 10 – р.09), якщо р.10 < р.09 або сума рядків 03.2 додатків до податкової декларації.

У рядку „12” вказується сума штрафу, яка нараховується платником податку самостійно відповідно до п.50. ст.50 Розділу II Податкового кодексу України.

У рядку „13” вказується сума пені, яка нараховується платником податку самостійно відповідно до пп.129.1.2 п.129.1 ст.129 Розділу II Податкового кодексу України.

6. Блок „Інші показники”

У рядку „14” вказується сума невиплачених доходів за звітний місяць, сума податку з якої відображається у рядку 06 Декларації.

У рядку „15” вказується сума податку на доходи фізичних осіб, нарахована, але не сплачена податковим агентом до бюджету (станом на 01.01.2011 р) всупереч порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом. Крім поточної заборгованості за грудень (перехідна на січень).

Нарахований дохід в Декларації відображається повністю, без вирахування податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціального страхування та податкової соціальної пільги.

Сума нарахованих доходів, сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб та сума перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб, сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб за попередні податкові періоди та сума надміру сплаченого податку на доходи фізичних осіб за попередні податкові періоди, суми нарахованої пені та штрафу відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками), незалежно від того, у якій формі або у якій валюті здійснювалося нарахування та виплата доходу.

В рядку «Дата подання податкової Декларації» - податковим агентом проставляється дата.

У кінці Декларації проставляються реєстраційний номер облікової картки платника податку, ініціали та прізвище керівника та головного бухгалтера підприємства, самозайнятої особи та проставляється печатка (за наявності).

У кінці Декларації проставляються відмітки службових осіб органу державної податкової служби про внесення даних з Декларації до електронної бази податкової звітності (дата, підпис, прізвище, службові відмітки) та результати проведення камеральної перевірки, номер та дата складання акту.

7. Щодо проведення коригувань

Коригування поданої і прийнятої Декларації проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені ОДПС.

У разі необхідності проведення коригувань Декларації до закінчення терміну приймання (протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця) подається нова звітна Декларація.

Уточнююча Декларація подається у разі необхідності проведення коригувань після закінчення терміну приймання. Уточнююча Декларація може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди відповідно статті 50 Кодексу.
Заповнення звітної і уточнюючої Декларації є однаковим і відрізняється лише заповненням відповідних клітинок "Звітна" або "Уточнююча".

Звітна та уточнююча Декларації подаються на підставі інформації з копії попередньо поданої Декларації. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються ОДПС до податкового агента.

Заповнення Розрахунку податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб за звітний (податковий) період, в якому виявлено помилку, аналогічно заповненню р.9 – р.13 Декларації. У разі заповнення Розрахунків за декілька звітних (податкових) періодів у р.9 – р.13 Декларації заповнюються загальні суми по всіх розрахунках та Декларації.

8. Прикінцеві положення

Якщо філії, відділенню, іншому відокремленому підрозділу юридичної особи надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі – уповноважений підрозділ), то Декларація стосовно громадян, яким нараховуються (виплачуються) доходи цим підрозділом, подається уповноваженим підрозділом до ОДПС за своїм місцезнаходженням. У реквізитах Декларації зазначаються дані про такий уповноважений підрозділ як податкового агента.

Якщо філії, відділенню, іншому відокремленому підрозділу юридичної особи не надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку, то всі обов’язки податкового агента щодо подання Декларації виконує юридична особа. Декларація з показниками даного неуповноваженого відокремленого підрозділу подається до ОДПС за місцезнаходженням кожного такого не уповноваженого відокремленого підрозділу (відділення, філії), де юридично особа (податковий агент) стає на облік .

У реквізитах Декларації зазначаються дані юридичної особи, яка перебуває на обліку за такий не уповноважений підрозділ.

Декларації або друкована копія даних файла на своєму останньому аркуші завіряється:

для юридичної особи - підписами керівника юридичної особи і головного бухгалтера та засвідчується печаткою;

для самозайнятої особи (податкового агента) - підписом особи, яка подає Декларацію, а за наявності печатки - нею засвідчується.

Декларація, отримана податковим органом від податкового агента, заповнена усупереч правилам, а саме: якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, ії не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено (у разі наявності) печаткою податкового агента, може бути не визнана податковим органом як податкова декларація. При зверненні ОДПС до податкового агента з письмовою пропозицією надати нову Декларацію, податковий агент може подати уточнюючу Декларацію або оскаржити рішення податкового органу в адміністративному чи судовому порядку.

Заступник Голови Комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
в.о. першого заступника Голови
ДПА України

С.І. Лекарь
Fynjy
Партнерском вчера сказали, что "сегодня, завтра для 7.7". Для 8 уже есть. Только как внешняя форма

необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки


Внешняя форма отчета Декларации по НДФЛ для

версии 1.1.23.1 конфигурации "Бухгалтерия для Украины",
версии 1.2.26.1 конфигурации "Управление производственным предприятием
для Украины",
версии 1.1.16.1 конфигурации "Управление торговым предприятием для Украины",
версии 2.1.16.2 конфигурации "Зарплата и Управление персоналом для Украины".

Архив содержит формы отчетности:

- Декларация по НДФЛ (месячная)
- Мастер выгрузки регламентированной отчетности

1. Добавлен новый отчет "Декларации по НДФЛ"
утвержденный Приказом ГНАУ №58 от 31.01.2011 г.
2. Изменен формат имени выгружаемого XML-файла в соответствии с
Приказом ГНАУ № 90 от 11.02.2011 г.

ВНИМАНИЕ!!! Новая форма Декларации по НДФЛ вступает в силу со дня
официального опубликования Приказа №58.

Формы реализованы в виде внешних обработок 1С:Предприятия 8:

РегламентированныйОтчетДекларацияНДФЛ.erf
РегламентированныйОтчетМастерВыгрузкиРегламентированнойОтчетности.erf

Для использования внешней обработки ее необходимо подключить к
существующей информационной базе
версии 1.1.23.1 конфигурации "Бухгалтерия для Украины",
версии 1.2.26.1 конфигурации "Управление производственным предприятием
для Украины",
версии 1.1.16.1 конфигурации "Управление торговым предприятием
для Украины",
версии 2.1.16.2 конфигурации "Зарплата и Управление персоналом
для Украины".

Для этого следует предварительно раскрыть архив в любой каталог
жесткого диска.

Для того, чтобы подключить внешний отчет:
РегламентированныйОтчетМастерВыгрузкиРегламентированнойОтчетности.erf

необходимо: открыть отчет из предприятия (меню Файл - Открыть), на вопрос
"Зарегистрировать внешний регламентированный отчет в информационной базе?"
дать утвердительный ответ.

Альтернативный способ подключения указанных внешних отчетов:

1) открыть форму списка справочника "Регламентированные отчеты";
2) в папке "Прочее" найти элемент с наименованием,
соответствующим внешнему отчету, установить его в качестве текущего в
списке, нажать на правую кнопку мыши и из появившегося контекстного меню
выбрать опцию "Изменить" (или клавишу F2);
3) в форме элемента необходимо установить переключатель "Использовать:" в
положение "Файл", в качестве файла выбрать соответствующий внешний
отчет;
4) нажать кнопку "ОК".

Для того, чтобы подключить внешний отчет:
РегламентированныйОтчетДекларацияНДФЛ.erf

необходимо:

1) открыть форму списка справочника "Регламентированные отчеты";
2) в папке "Отчетность по физлицам" найти группу налоговых отчетов,
установить эту группу в качестве текущей в списке (войти в группу),
нажать на правую кнопку мыши и из появившегося контекстного меню
выбрать опцию "Добавить" (или клавишу Ins);
3) в форме элемента необходимо установить переключатель "Использовать:" в
положение "Файл", в качестве файла выбрать соответствующий внешний
отчет;
4) нажать кнопку "ОК".

Подробно об использовании внешних отчетов можно прочитать в справке к форме
элемента справочника "Регламентированные отчеты".

Рекомендации для подготовленных пользователей

Подготовленные пользователи системы 1С:Предприятие, имеющие навыки работы в
Конфигураторе, могут воспользоваться приведенными ниже рекомендациями.

При использовании отчетов в виде внешних обработок, работа с
данными отчетами заметно замедляется. Поэтому для ускорения работы можно
загрузить внешнюю форму
РегламентированныйОтчетМастерВыгрузкиРегламентированнойОтчетности.erf
в конфигурацию, заменив ими объект конфигурации
Отчет.РегламентированныйОтчетМастерВыгрузкиРегламентированнойОтчетности
соответственно.

После этого использовать их в режиме 1С:Предприятие как обычные
регламентированные отчеты.

Порядок замены объектов конфигурации типа Отчет и Обработка на внешние
обработки приведен в книге "1С:Предприятие 8. Конфигурирование и
администрирование", входящей в комплект поставки.

После замены объекта конфигурации внешней обработкой, в режиме
"1С:Предприятие 8" необходимо в справочнике "Регламентированные отчеты"
отключить использование внешней формы для вышеупомянутого регламентирован-
ного отчета.

Отчет:
РегламентированныйОтчетДекларацияНДФЛ.erf

можно добавить в конфигурацию, предварительно подключив данные отчеты
в качестве внешних форм, как описано выше.

После добавления объектов конфигурации, в режиме "1С:Предприятие 8"
необходимо в справочнике "Регламентированные отчеты" отключить
использование внешних форм для вышеупомянутых регламентированных
отчетов.
logist
Статья "необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки".
logist
1. Який порядок подання декларації з ПДФО ЮО, що має не уповноважені відокремлені структурні підрозділи?

Наказом ДПА України від 31.01.2011 № 58 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб" передбачено, що у разі якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, обов'язок подання податкової декларації за такий відокремлений підрозділ за його місцезнаходженням виконує юридична особа. У Прикінцевих положеннях Порядку заповнення Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб, викладених у листі ДПА України від 17.02.2011р №4485/7/1702-17, зазначено, що якщо філії, відділенню, іншому відокремленому підрозділу юридичної особи не надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку, то всі обов’язки податкового агента щодо подання Декларації виконує юридична особа. Декларація з показниками даного неуповноваженого відокремленого підрозділу подається до ОДПС за місцезнаходженням кожного такого не уповноваженого відокремленого підрозділу (відділення, філії), де юридично особа (податковий агент) стає на облік. У реквізитах Декларації зазначаються дані юридичної особи, яка перебуває на обліку за такий не уповноважений підрозділ.

2. Як заповнюється заборгованість з виплати заробітної плати в рядку "14" податкової декларації з ПДФО, а саме за мінусом внесків та податків чи ні?

Відповідно до пп. "д" п. 176.2 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (далі – Декларація) за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету. Порядок заповнення та подання податковими агентами Декларації наданий листом ДПА України від 17.02.11 № 4485/7/17-0217 (далі – Лист № 4485). Згідно із листом № 4485 у рядку "14" блоку "Інші показники" Декларації вказується сума невиплачених доходів за звітний місяць, сума податку з якої відображається у рядку 06 Декларації. Враховуючи те, що виплаті підлягає дохід, з якого вже здійснені вирахування внесків та податків, то у рядку "14" зазначається сума доходу, яка невиплачена (за вирахуванням внесків та податків).

3. Чи необхідно відображати в податковій декларації з ПДФО доходи ФОП, які отримуються від операцій, здійснюваних в межах обраних видів діяльності та не оподатковуються податковим агентом при їх нарахуванні і виплаті?

Відповідно до пп. "д" п. 176.2 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (далі – Декларацію) за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету. Така Декларація подається незалежно від того, виплачує чи ні доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду. Порядок заповнення та подання податковими агентами Декларації наданий листом ДПА України від 17.02.11 № 4485/7/17-0217 (далі – Лист № 4485). Відповідно до вимог Листа № 4485 у рядках Декларації відображається загальна сума доходів за звітний період, які нараховані та виплачені на користь фізичних осіб (крім доходів, що не підлягають оподаткуванню, не включаються ознаки доходів по яких податок не утримується згідно законодавства). Згідно із пп. 177.8 ст. 177 ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі - підприємцю доходу від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою - підприємцем, який отримує такий дохід, надано копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності. Враховуючи вищевикладене, дохід, який нараховується (виплачується) суб’єктом господарювання фізичній особі - підприємцю від операцій, здійснюваних в межах обраних ним видів діяльності, не відображається у Декларації.

4. Яким чином податковий агент відображає в податковій декларації з ПДФО суму зайво сплаченого податку?

Відповідно до пп. "д" п. 176.2 ст. 176 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (далі – Декларація) за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету. Порядок заповнення та подання податковими агентами Декларації наданий листом ДПА України від 17.02.11 № 4485/7/17-0217. При цьому, затверджена форма Декларації не містить окремого рядку щодо відображення зайво сплаченої суми податку на доходи фізичних осіб. Однак, податковий агент разом із поданою Декларацією має право надати пояснення щодо окремих результатів фінансово-господарської діяльності та одночасно подати заяву на повернення надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку (п. 43.4 ст. 43 ПКУ). Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань передбачені ст. 43 ПКУ. Враховуючи вищевикладене, сума зайво сплаченого податку на доходи фізичних осіб не відображається у Декларації, але може бути повернута податковому агенту на підставі заяви, за умови виконання вимог ст. 43 ПКУ.

5. Який порядок заповнення рядків "04", "06" та "14" податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб для податкових агентів, якщо дохід не виплачений, а ПДФО перерахований?

Відповідно до ст.168 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ для податкових агентів передбачено два терміни сплати (перерахування) ПДФО до бюджету: під час виплати оподатковуваного доходу або наступного банківського дня при нарахуванні (виплаті, наданні) доходу у не грошовій формі або готівкою з каси. Таким чином у разі, якщо дохід не виплачено, а податок на доходи фізичних осіб перераховано до бюджету, то декларація з податку на доходи фізичних осіб, затверджена наказом ДПА України від 31.01.11 №58 (далі – Декларація), відповідно до роз’яснень, наданих листом ДПА України від 17.02.2011 № 4485/7/17-0217 заповнюється наступним чином: - у рядку "03" вказується загальна сума нарахованого (утриманого) податку на доходи фізичних осіб за звітний період; -у рядку "04" відображається сума фактично перерахованого податку на доходи фізичних осіб; -у зв'язку з перерахуванням податку з невиплачених доходів, сума податку на доходи фізичних осіб, яка відображається у рядку "06" = 0; -у рядку "14" відображається сума невиплаченого доходу за звітний місяць.


6. Як відобразити в рядку "10" декларації з податку на доходи фізичних осіб кількість зовнішніх сумісників?

Згідно з частиною другою ст. 21 Кодексу законів про працю України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. Ця норма закону дозволяє працівникам, крім основного трудового договору, укладати трудові договори про роботу за сумісництвом. У рядку "10" декларації з податку на доходи фізичних осіб, затвердженої наказом ДПА України від 31.01.11 №58 (далі – Декларація), відповідно до роз’яснень, наданих листом ДПА України від 17.02.2011 № 4485/7/17-0217, вказується кількість осіб, що працювало за штатом (крім тих, хто знаходиться у відпустці по догляду за дитиною) та кількість осіб, що працювали за цивільно-правовими договорами. Облікова кількість штатних працівників облікового складу юридичної особи чи самозайнятої фізичної особи визначається відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 N 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за N 1442/11722 (далі – Інструкція). Відповідно п. 2.1 Інструкції в облікову кількість штатних працівників включаються усі наймані працівники, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власники підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували заробітну плату на цьому підприємстві, в т.ч. перебувають у відпустках для догляду за дитиною (пп. 2.5.9 Інструкції). Не включаються до облікової кількості штатних працівників працівники, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств (пп.2.6.1 п.2.6 ст.2 Інструкції), тобто зовнішні сумісники. Оскільки в рядку "10" Декларації не передбачена окрема графа "зовнішні сумісники", то кількість зовнішніх сумісників може включатися до кількості працівників за цивільно-правовими договорами та відображатись в графі "за цивільно-правовими договорами".

7. Чи потрібно в рядку "06" та "14" податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб відображати суму виплат за лікарняними листами, що не виплачена ФСС з тимчасової втрати непрацездатності, та відповідно ПДФО з цієї допомоги?

Згідно з п. “д” п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі – ПКУ) особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (далі – Декларацію) за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою затвердженою наказом ДПА України від 31.01.11 N 58 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб", що зареєстрований в Міністерстві юстиції від 09.02.2011 року N 165/11903 (далі – наказ №58). У рядку „06” Декларації відповідно до роз’яснень, наданих листом ДПА України від 17.02.2011 № 4485/7/17-0217 вказується сума податку на доходи фізичних осіб, яка нарахована (утримана) з доходів у звітному (податковому) періоді, але не перерахована до бюджету у зв’язку з невиплатою (ненаданням) доходів повністю або частково по терміну, визначеному у рядку 7 Декларації. У разі повної виплаті доходів та перерахованому податку за звітний місяць (рядки 14 та 06 = 0). У рядку „14” Декларації вказується сума невиплачених доходів за звітний місяць, сума податку з якої відображається у рядку 06 Декларації. Згідно із пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ заробітна плата - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму. Тобто, оскільки сума виплат у звязку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) розглядається як заробітна плата, то суму такого невиплаченого доходу потрібно відображати в рядку "14", а суму нарахованого податку на доходи фізичних осіб з цього доходу - в рядку "06" Декларації.

8. Яку дату необхідно ставити в рядку "7" декларації з податку на доходи фізичних осіб якщо звітність подає податковий агент, у якого не визначено конкретний термін виплати доходу за другу половину місяця, або якщо цей термін пізніше ніж 7 числа місяца, наступного за звітним?

Згідно з п. “д” п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (далі – ПКУ) особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (далі – Декларацію) за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою затвердженою наказом ДПА України від 31.01.11 N 58 "Про затвердження форми Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб", що зареєстрований в Міністерстві юстиції від 09.02.2011 року N 165/11903 (далі – наказ №58). У рядку „7” Декларації відповідно до роз’яснень, наданих листом ДПА України від 17.02.2011 № 4485/7/17-0217, вказується дата виплати доходу за звітний період з врахуванням норм Закону України від 23.09.2010 №2559-VI „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати” (дата виплати заробітної плати за другу половину місяця). При неодноразовій виплаті доходів у звітному місяці сплата податку здійснюється з дотриманням вимог пп. 168.1.2 п.168. ст.168 ПКУ. Згідно з нормами Закону України від 23.09.2010 №2559-VI (далі –Закон №2559) заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата". Тобто, у рядку „7” Декларації вказується дата виплати доходу за звітний період, а саме дата виплати заробітної плати за другу половину місяця, яка виплачується згідно з нормами законодавства не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Якщо конкретний термін виплати доходу за другу половину місяця не визначений, то у рядку „07” декларації з податку на доходи фізичних осіб зазначається дата виплати доходу за звітний період (місяць), яка була фактично виплачена, але не пізніше терміну подання Декларації.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи
та звернень громадян ДПА у Волинській області
logist
Лист ДПАУ від 25.03.11 №8235 /7/17-0217

"Державна податкова служба України, керуючись ст.ст.2 та 8 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509 „Про державну податкову службу в Україні” та враховуючи тези виступу Президента України В.Ф.Януковича 21 березня 2011 року на засіданні Керуючої ради Комітету з економічних реформ, лист Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики від 18.03.11 № 04-39/38, з метою забезпечення сприятливих умов для платників податків при поданні податковими агентами Податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб (далі - Декларація), повідомляє таке.

Відповідно до п.п. „д” п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України ( далі – Кодекс) особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем реєстрації податкову декларацію за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, про загальні суми доходів, нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету.

Згідно з п.18.1 ст.18 Кодексу податковим агентом є особа, на яку Кодексом покладається обов’язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

З метою уникнення можливої соціальної напруги, додаткового навантаження на платників податків, а також витрат часу, пов’язаних із заповненням та поданням звітності у подальшому, податкові агенти, які не мають найманих працівників та не проводять нарахування (надання, виплати) доходів фізичним особам у звітному місяці, можуть не подавати до податкового органу таку декларацію за відповідний звітний період.

ДПС України зобов’язує довести цей лист до відома підпорядкованих структурних підрозділів для використання у роботі, а також провести відповідну масово-роз’яснювальну роботу з платниками податку на доходи фізичних осіб."
logist
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

25.03.11 № 8236 /7/17-0217

Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі

Про надання інформації

Державна податкова служба України у зв’язку з надходженням запитів від органів державної податкової служби щодо подання податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб відповідно до п.п. „д” п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє таке.
ДПС України з метою реалізації цієї норми Кодексу розроблено Податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (далі – Декларація), форму якої затверджено наказом ДПА України від 31.01.11 №58, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.02.11 за № 165/11903 (набрав чинності з 18.02.11).
Відповідно до п. 5 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу штрафні санкції, які можуть бути застосовані до платників податків у зв’язку із порушенням термінів подання зазначеної декларації та сплати податкових зобов’язань, починають застосовуватися до таких платників податків за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, протягом якого такі акти введені в дію. Отже, за минулі звітні періоди штрафні санкції не застосовуються.
ДПС України зобов’язує довести цей лист до відома підпорядкованих структурних підрозділів для використання у роботі, а також провести відповідну масово-роз’яснювальну роботу з платниками податку.


Голова Комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
Голова ДПС України В.Ю. Захарченко
logist
Интересное письмецо:

Лист Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики від 18.03.2011 р. №04-39/38 «Щодо форми декларації з податку на доходи фізичних осіб»

Комітет ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики надав відповідь на численні звернення юр- та фізосіб, що мають статус податкових агентів з ПДФО, щодо подання щомісячної податкової декларації з ПДФО, передбаченої Податковим кодексом.
Подання зазначеної декларації ініційовано Мінфіном та регулюється нормами пп. 176.2 «д» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу. При цьому ДПАУ розробила форму щомісячної податкової декларації з ПДФО (наказом від 31.01.2011 р. №58).

Проте замість передбачених нормами Податкового кодексу 3-х показників форма декларації містить 15 показників, а сама форма декларації не була своєчасно оприлюднена.

Це свідчить, що форма декларації з ПДФО не відповідає нормам Податкового кодексу, тому Комітет ВРУ вважає, що це унеможливлює її застосування в такому вигляді.

Таким чином, Комітет ВРУ пропонує невідкладно призупинити застосування такої форми декларації та привести її у відповідність до норм Податкового кодексу.

icon_186_17.gif
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.