Так, згідно з п.п. 266.5.1. ст. 266 ПКУ ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості.
Для підприємств, які мають розгалужену мережу відділень та велику кількість об’єктів нерухомості, зокрема, системних банків, складання декларації з податку на нерухомість перетвориться в складну та кропітку процедуру. Тобто, юридична особа змушена буде щорічно самостійно з’ясовувати відомості щодо рішень про встановлені ставки та пільги за кожною адміністративною одиницею за місцем розміщення об’єкта нерухомості. Що призведе до додаткових витрат бізнесу, що можуть перебільшити суми нарахованого податку на нерухоме майно.
Водночас, органи місцевого самоврядування надаватимуть відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта нерухомості дані про встановлені ставки та надані пільги з податку на нерухоме майно (відповідно до ст. 266.4.2. Податкового кодексу).
Отже, беручи до уваги той факт, що податківці матимуть повні дані для справляння цього податку, УКБС запропонував Державній фіскальній службі України створити на основі цих даних Довідник ставок та пільг з такого податку та опубліковувати його на офіційному сайті.
«Враховуючи, що територіальний устрій України налічує близько 30 тис. адміністративних одиниць, оприлюднення даних про ставки та пільги з податку на нерухомість на сайті ДФСУ не тільки служитиме додатковим сервісом для платників податків, а й відповідатиме принципам податкового законодавства України. Що сприятиме підвищенню якості звітування бізнесом при суттєвому зниженні витрат на адміністрування податку на нерухомість», – вважає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер.
По материалам: необходимо зарегистрироваться для просмотра ссылки