Версия для печати темы (http://pro1c.org.ua/index.php?s=65397ea5db863a94a1c2938b80784133&showtopic=34486)

Нажмите сюда для просмотра этой темы в обычном формате

Украинский 1С форум: всё про 1С 8.3, 1С 8.2, 1С 8.1, 1С 8.0, 1С 7.7 _ Бухгалтерский учет, налоги, последние изменения законодательства _ Нормативная база: Письма: Письма ГФСУ: Щодо оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість операцій із внесення права вимоги за кредиторською заборгованістю до додаткового капіталу (Лист ДФС від 29.12.2016 № 28471/6/99-99-15-02-02-

Автор: Володя Гройсман 11.01.17, 16:50

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

№ 28471/6/99-99-15-02-02-15 від 29.12.2016



Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість операцій із внесення права вимоги за кредиторською заборгованістю до додаткового капіталу, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до ст. 80 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) товариством з обмеженою відповідальністю є господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами, і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних із діяльністю товариства, у межах своїх вкладів.

Статтею 86 ГКУ визначено, що вкладами учасників та засновників господарського товариства можуть бути будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), кошти, в тому числі в іноземній валюті.

Вклад, оцінений у гривнях, становить частку учасника та засновника у статутному капіталі товариства. Порядок оцінки вкладів визначається в установчих документах господарського товариства, якщо інше не передбачено законом.

Забороняється використовувати для формування статутного (складеного) капіталу товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу, векселі, майно державних (комунальних) підприємств, яке відповідно до закону (рішення органу місцевого самоврядування) не підлягає приватизації, та майно, що перебуває в оперативному управлінні бюджетних установ, якщо інше не передбачено законом.

Крім того, з питання, зазначеного у вашому листі, ДФС звернулась до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Після узгодження позиції з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України відповідь вам буде надана додатково.



По материалам: http://pro1c.org.ua/redirect.php?https://buhgalter911.com/normativnaya-baza/pisma/gfsu/schodo-opodatkuvannya-podatkom-1025342.html

Украинский 1С форум: всё про 1С 8.3, 1С 8.2, 1С 8.1, 1С 8.0, 1С 7.7
http://pro1c.org.ua